Київ, вул. Копилівська, 2A

Лікування варикозу сучасними безопераційними методами

Варикозна Хвороба

Нові технології в лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок

Флебологія – це розділ медицини, який вивчає будову вен в організмі людини і методи лікування захворювання вен. Найбільш поширеним захворюванням вен є варикозна хвороба. При відсутності лікування, варикозна хвороба може призвести до таких ускладнень, як тромбофлебіти, трофічні виразки, тромбози, тромбоемболії, що призводять до істотного погіршення стану здоров'я, а в деяких випадках можуть складати і пряму загрозу для життя людини.

Рутинний стандартний хірургічний метод лікування варикозної хвороби має низку відомих всім недоліків: тривалий післяопераційний больовий синдром, набряки, порушення чутливості шкіри, довгий період реабілітації і незадовільні косметичні результати.

Методы лечения варикоза

Завдяки технічному прогресу останніх двох десятиліть, розроблені нові малоінвазивні технології в лікуванні варикозної хвороби, які, в порівнянні зі стандартним хірургічним методом, мало травматичні, високо косметичні, і мають високу ефективність.

Серед нових технологій розрізняють термічні, хімічні і механохімічні методи. Суть застосування всіх нових технологій полягає в тому, щоб хірургічне видалення вен замінити їх облітерацією, що означає - «розсмоктування» вени всередині організму.

Найбільш поширеними з термічних методів є ендовазальна лазерна облітерація (ЕВЛО), радіочастотна облітерація (РЧО), термооблітерація гарячою парою «Steam vein sclerosis» і метод, розроблений в Україні, ендовенозное високочастотне електрозварювання (ЕВЕЗ) варикозних магістральних вен. При використанні термічних методів під впливом високої температури відбувається «пропалювання» вени, в результаті, чого в подальшому вена всередині організму зморщується і повністю або частково розсмоктується.

До хімічних методів відноситься склерооблітерація. У даній технології для впливу на вену використовується не висока температура, а різні лікарські препарати, які викликають хімічний «опік» вени, в результаті якого вена зморщується і розсмоктується, так саме, як і після «пропалювання» вени високою температурою.

Іншим хімічним методом є закриття вени шляхом склеювання стінок вени клеєм на основі цианакрилата «VenaSeal / VariClose». Даний метод почав використовуватися в світовій флебології зовсім недавно, досвід його застосування відносно не великий, а результати лікування варикозної хвороби з його застосуванням суперечливі і потребують ретельного аналізу, перш ніж він заслужить репутацію надійного і безпечного методу.

Також зовсім недавно для лікування варикозної хвороби почали застосовуватися механохімічні види облітерації вен, такі як кларівейн «ClariVein» і флебогріф «FleboGrif». Вони поєднують в собі одномоментне механічний та хімічний вплив на вену, проте досвід їх застосування ще знаходиться в стадії накопичення.

Для усунення виступаючих над поверхнею шкіри варикозних вузлів використовується нова технологія «мініфлебектомія або мікрофлебектомія». Виконуються зазначені методи за допомогою флебектомічніх гачків (Мюллера, Еша, Вараді) з окремих проколів шкіри 1-2мм. Через деякий час місця проколів зникають безслідно, що дозволяє, на відміну від звичайних розрізів, досягти високого косметичного ефекту від проведеного лікування.

Застосування всіх цих методів не вимагає перебування на лікарняному ліжку. Відразу ж після процедури пацієнт/ка йде додому і на наступний день (або ж через кілька днів) може приступити до повсякденної роботи. Самі ж процедури практично безболісні, безпечні і відповідають естетичним вимогам пацієнтів.

Різноманіття нових технологій неминуче викликає у пацієнта питання: яка саме технологія принесе йому найкращий результат лікування? Відповідь на це питання може дати хірург-флеболог, який має достатній досвід застосування, якщо не всіх вище зазначених методів, то найбільш поширених з них, тим більше що дані технології у одного і того ж пацієнта в більшості випадків застосовуються комбіновано.

Венозні сітки і "судинні зірочки" є найбільш поширеними косметичними проблемами ніг. Вони не тільки позбавляють ноги привабливості, але і є ознакою захворювання венозної системи. Ефективним методом лікування цієї патології сьогодні є компресійне флебосклерозування. Суть методу полягає в тому, що в варикозні вени або в мікросудини вводиться спеціальний сучасний склерозувальний препарат, який призводить до зрощування стінок судин і венозні сітки або "судинні зірочки" в цьому місці зникають назавжди. Сама процедура практично безболісна і безпечна.

Самим сучасним методом діагностики захворювань вен нижніх кінцівок є кольорове дуплексне ангіосканування. Прилад дає можливість не тільки побачити вени на різній глибині тканин, а й дозволяє спостерігати за потоком крові в них. Таке відтворення венозної судинної системи дає можливість встановити точний діагноз і, відповідно, визначити оптимальний метод лікування.

Майстерність лікарів і дотримання їхніх рекомендацій повернуть вашим ногам здоров'я і втрачену привабливість.


Контакти

Для запису на консультацію і лікування зв'яжіться зручним для вас способом

Можливо, фахівець під час Вашого дзвінка буде зайнятий. Тоді Ви можете відправити нам повідомлення або ми Вам зателефонуємо. Дякуємо за розуміння.